איך בוחרים יועץ עסקי – כיצד בוחרים יועץ בצורה נכונה

כשאנחנו ניגשים לבחור בעל מקצוע לעסק, בין אם זה עורך דין, בין אם זה רואה חשבון, משרד פרסום או כל בעל מקצוע אחר, אזי שעלינו לקבוע פרמטרים ברורים על פיהם נבצע את החיפוש ובסופו של דבר, גם נבחר את האיש איתו אנחנו רוצים לעבוד.

הדבר איננו שונה בכל מה שקשור ליועץ עסקי. עלינו לחקור את הנושא, עלינו להבין אותו, לדעת מה בדיוק אנחנו אמורים לקבל ומה בדיוק אנחנו צריכים לחפש, לקבוע לעצמנו פרמטרים על פי סדר העדיפות שנכון עבורנו, ובהתאם לכך, לבחור בעל מקצוע, יועץ שיספק לנו ייעוץ עסקי איכותי, ברמה גבוהה, ייעוץ שיכול לקדם אותנו כפי שאנחנו רוצים.

לפני שנציג את הפרמטרים לבחירת יועץ עסקי, חשוב להדגיש, כל בעל עסק אשר מחפש יועץ עסקי, זקוק לכך מסיבות אחרות ולכן גם חלק מהפרמטרים יהיו שונים, או לפחות סדר העדיפויות שלהם. לכן, זה לא יהיה נכון להתבסס על פרמטרים של אחרים, כמו שזה לא יהיה נכון לעבוד על פי סדר עדיפויות של בעל עסק אחר.

פרמטרים שיכולים לעזור בתהליך הבחירה

ניסיון – אחד הדברים המשמעותיים ביותר שיכולים לעזור לנו בתהליך בחירה של יועץ עסקי, הוא הניסיון שעומד לרשותו, ובפרט הניסיון בעבודה עם עסקים קטנים או גדולים שיתאימו לגודל וסוג העסק שלנו. ככל שהוא יהיה יותר מנוסה בכך, הרי שאנחנו נוכל לקבל ממנו כלים שיהיו יותר רלוונטיים עבורנו.

גישה – לכל יועץ עסקי יש גישת עבודה אחרת, גישה אותה הוא למד וביסס לעצמו במהלך השנים. אנחנו צריכים לבחון מה הן הגישות השונות וכן לשמוע מיועצים עסקיים איתם אנחנו נפגשים, אודות הגישות שלהם, בשביל שנוכל להחליט איזו גישה מתאימה לנו, הן מבחינה עסקית והן מבחינה אישית.

זמינות – אחד הפרמטרים החשובים ביותר בעבודה עם יועץ עסקי, היא הזמינות שלו. עד כמה הוא יהיה זמין עבורנו, כיצד מתבצעת העבודה איתו בפועל, עד כמה הליווי שלו אותנו קרוב וצמוד בעת ביצוע תהליכים שונים..

עלויות – מן הסתם, אנחנו נבחן את עלות העסקתו של יועץ עסקי האם זה אפשרי ומשתלם עבורנו.