ייעוץ פיננסי לעסקים – איך זה יכול לעזור לנו

כל עסק, בין אם הוא עסק קטן או גדול, עובד על פי תקציב מסוים, תקציב שבעל העסק, המנהלים, קובעים לו, בהתאם להכנסות ולהוצאות הצפויות. במקרים רבים, ייתכן והתקציב יגדל, יש מקרים שהתקציב עלול לקטון, בין אם זה בגלל ירידות במכירות או דברים לא צפויים.

הרבה פעמים מוצאים את עצמם בעלי עסקים במצב, בו הם לא מבינים לאן נעלם הכסף, איך הוא התבזבז כל כך מהר והתקציב של העסק נגמר עוד לפני שנגמרה השנה. יש מקרים שזה יכול להשפיע על התפקוד של העסק באופן שוטף, יש מקרים שזה יכול להשפיע על תוכניות לעתיד. יכול להיות גם מצב הפוך, התקציב יגדל באופן משמעותי, כסף ייכנס לעסק, אך הבעלים, המנהלים , לא ידעו מה לעשות בסיטואציה כזו, או שהם ירצו להקדים תרופה למכה, ויבקשו לבחון איך להשתמש בו נכון, לפני שיכתבו את התקציב לשנה הבאה.

לשם כך, אפשר להיעזר בייעוץ עסקי מקצועי, אשר יכול לספק ייעוץ פיננסי לעסקים. הרעיון הוא, שהעסק יקבל ייעוץ מקצועי שיכלול כתיבת תוכנית עסקית לפיה בעלי העסק ידעו איך לעבוד עם הכסף, עם התקציב בצורה נכונה, בין אם זה בשביל להחזיר את הכסף, להחזיר את התקציב לאיזון ובין אם זה אומר, לעבוד בצורה נכונה עם הגידול בהכנסות, בשביל לא לבזבז הכל.

איך זה מתבצע בפועל

ייעוץ עסקי ובפרט ייעוץ פיננסי לעסקים, מתבצע על ידי ניתוח ומחקר עמוק של העסק, ניתוח עמוק של התקציב וכן של המשאבים שעומדים לרשות העסק. מעבר לכך, יועץ פיננסי ילמד על ההוצאות וההכנסות, על הצרכים והדרישות של העסק, וכך הוא ידע, איפה ניתן לחתוך ומה צריך להשאיר. 

מצד בעלי העסק או המנהלים, עבודה עם יועץ פיננסי מוכנות לפתוח את הספרים, לספק את כל הנתונים המלאים ולא להסתיר דבר, מתוך הבנה שרק כך הוא יוכל לראות את התמונה המלאה ולספק עצות וכלים רלוונטיים.

חשוב לציין, התוכנית שהיועץ יציג, סביר להניח תהיה בשלבים, והוא יצטרך ללוות את אנשי העסק בעת שהם מבצעים כל שלב ושלב, תוך ניתוח המצב ובדיקה האם הם עמדו ביעדים שנקבעו להם.