עלות של ייעוץ עסקי – כמה זה יכול לעלות לנו

כמה עולה עצה טובה? איך אפשר בכלל לתמחר עצה טובה, הרי זו יכולה להיות עצה שתהיה שווה לנו מיליונים וזו יכולה להיות עצה שיכולה לשנות לנו את החיים ובכל זאת, אי אפשר לתמחר אותה, אי אפשר להציב עליו תג מחיר מסוים.

כאשר אנחנו בוחרים לשכור את שירותיו של יועץ עסקי, אנחנו נדרשים כמובן לשלם לו עבור הייעוץ שהוא מספק לנו, הוא איננו עובד בחינם, אך שאלת העלות הרבה פעמים היא כאין וכאפס, לעומת הכלים והעזרה שהוא מספק לנו.

הרי אם אנחנו שוכרים איש מקצוע מנוסה, איכותי, יצירתי, חכם, יכול להיות שבעצותיו, אנחנו נוכל להוציא את העסק שלנו ממצב קשה ויכול להיות שבזכותו אנחנו נשנה לגמרי את כיוון הספינה, נרחיב את קהל הלקוחות שלנו ונגדיל את מחזור המכירות שלנו. לכן, למרות שאנחנו יכולים לתמחר עלות של יועץ עסקי, עדיין במובנים רבים, אין לעזרה שלו מחיר, או יותר נכון לומר, העלות לא משתווה לתועלת שנוכל להפיק מהעבודה איתו.

כיצד מתמחרים עלויות של יועץ עסקי

ייעוץ עסקי יכול להיות מתומחר בכמה צורות. ראשית, הוא יכול להיות מתומחר על פי שעת פגישה, זמן עבודה בפועל, כאשר בדרך כלל ההתייחסות היא גם לזמן בו היועץ נפגש איתנו וגם לזמן אותו הוא משקיע בלימוד העסק, קריאת נתונים, מחקר, כתיבת תוכנית עבודה ועוד.

שנית, אפשר לתמחר עלות העסקה של יועץ עסקי באופן רחב, כלומר, היועץ יקבע סכום בהתאם לאופי העבודה, בהתאם למסגרת הזמן שאנחנו רוצים לעבוד איתו, ואם יהיה צורך בתוספות הרי שהם יוסכמו בינינו בהמשך התהליך.

בעיקרון העלות יכולה לנוע בין מאות שקלים לאלפי שקלים ומעבר לכך, שוב הכל בהתחשב בסוג העבודה ובמשך הזמן שהיועץ יצטרך להשקיע בה.